Tomasa Daunoras personālizstāde “Ūdenskritums”

Lietuviešu mākslinieks Tomass Daunora (Tomas J. Daunora Gobis) izstādei Rīgas Porcelāna muzejā radījis jaunu darbu sēriju – instalāciju “Ūdenskritums” no kaula porcelāna un stikla.

”Ūdenskritums – tā ir vertikāli krītoša un nepārtraukti horizontāli plūstoša ūdens līnija – eksplodējošs, putojošs un pēc tam izsīkstošs. Šī instalācija ir kā ieelpas attēls, kas ar katru jaunu vilni savieno atsevišķas detaļas. No otras puses, lakoniskā instalācija organizēta grupās lai ar priekšmetu formu un kompozīciju izceltu to dizaina un mākslas vērtību”, stāsta mākslinieks Tomass Daunora.

Danute Zovjēne

mākslas vēsturniece

“Tomass pieder mākslinieku paaudzei, kas cenšas piešķirt nozīmi autentiskam pasaules uzskatam un runā par nepieciešamību meklēt garīgo identitāti. Savu darbu ideoloģisko bāzi viņš meklē Baltu mītos un vēsturē.

Meklējot savu identitātes pamatu, mākslinieks neformulē individuālo autonomiju,nenorobežojās no kolektīvās mentalitātes un impulsiem, kas dzimuši dziļākajos zemapziņas slāņos, bet drīzāk meklē piemērotākos vizuālās valodas izteiksmes līdzekļus lai izteiktu daudzslāņaino saturu.

Viņa mākslinieciskās domāšanas veids atšķiras ar minimālistisku mērenību. Konstruktīvas, arhitektoniskas struktūras, kompakts siluets un rezervēta krāsu gamma rada asociācijas ar pirmatnējo pamatīgumu, ko veido smalku faktūru un ornamentālu rakstu tīkls.”

Rīgas Porcelāna muzejs
Kalēju ielā 9/11
Darba laiks:
Otrdienas – Svētdienas no 11.00 līdz 18.00
Pirmdien – slēgts.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā