Splendid Palace arī šogad turpina jauniešiem veltītos Latvijas filmu kinolektorijus

Turpinot aizvadītā gada rudenī aizsākto rubriku “Latvijas kino skolu jaunatnei”, jau janvārī sāksies jauniešu organizācijas Jest; un kinoteātra Splendid Palace skolēniem veltītā kinolektoriju cikla pavasara sesija. Jaunajā kinolektorija programmā tiks piedāvātas trīs jaunākās Latvijas režisoru filmas, kā arī iespēja klātienē tikties ar filmu autoriem.

“Jaunā gada taksometrs”

Kinolektoriju cikls sāksies jau 24. janvārī, kad plkst. 11.00 un 14.00 demonstrēsim Māra Martinsona svētku komēdiju “Jaunā gada taksometrs”. Filma ir stāsts par taksometra vadītāju Andreju (lomā Lauris Reiniks), kurš jau gandrīz beidzis maiņu Vecgada vakarā, kad aizmugurējā sēdeklī atstāta Jaungada dāvana viņam liek atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kas tovakar paviesojusies viņa automobilī. Sarunu ar filmas režisoru Māri Martinsonu moderēs Jaņa Rozentāla mākslas skolas audzēkne Marianna Lapiņa.

“7 miljardi gadu pirms pasaules gala”

Pavasari gaidot, kinolektorijs turpināsies romantiskās noskaņās ar jaunā režisora Jāņa Ābeles filmu “7 miljardi gadu pirms pasaules gala”. Stāstu par diviem Latvijas jauniešiem (lomās – Raimonds Celms un Jana Herbsta), kuri sastopas Francijas dienvidos, taču atgriežas Latvijā, lai baudītu dzīvi, demonstrēsim 21. februārī plkst. 11.00 un 14.00.

Par to, kā minimāla budžeta apstākļos bija iespējams uzņemt filmu, kuras darbība norisinās divās valstīs, stāstīs režisors Jānis Ābele, bet sarunu moderēs LKA Nacionālās kino skolas režijas students Žulijens Nuhums Kulibali.

“1906”

20. martā plkst. 11.00 un 14.00 piedāvāsim noslēdzošo kinolektoriju cikla filmu – Gata Šmita vēsturisko trilleri “1906”. Filma aplūko notikumus gadā pēc leģendārās 1905. gada revolūcijas, un stāsta par sociāldemokrātu kaujinieku Pelēko (Mārtiņš Kalita), kurš iepazīstas ar Violetu.

Jaunā dzejniece cenšas iekarot vietu Rīgas literātu sabiedrībā, un abus pamazām sāk saistīt romantiskas jūtas. Tai pat laikā Pelēkais kopā ar saviem biedriem organizē pārdrošu uzbrukumu rūpnīcas kasei, lai iegūtu naudu bruņotas cīņas turpināšanai. Par to, kā Liepājas ēku kompleksā tika restaurēta vairāk nekā gadsimtu sena vēsturiskā telpa, stāstīs filmas režisors Gatis Šmits, bet sarunu moderēs jaunā kino kritiķe un zinātniece Dārta Ceriņa.

Kino “Splendid Palace”
Elizabetes, 57, Rīga

http://www.splendidpalace.lv

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā