Smalko aprindu hronika: Rīgā notika izstādes “Dior” #slēgtaatklāšana

Pirms gada Rīgā tika atvērts Modes muzejs. Pa šo laiku nomainījušās daudzas ekspozīcijas, aiztecēja daudz ūdens. Bet vakar tieši šeit sapulcējās visas smalkās aprindas. Iemesls ir gana respektabls – „Riga Fashion Week” un „Dior” izstādes atklāšana. Divi vienā. Viss iekļauts. Īsta pre-party pirms after-party. Ja šādos tempos turpināsies, blogeriem drīz sāks izsīkt veselība – pavisam un uz mūžu.

Izstāde Rīgā ir veltīta gan Kristiāna Diora modes namam, gan slavenās „New Look” kolekcijas septiņdesmitgadei. „New Look” nav tikai modes skate, kas iegāja vēsturē. Tā bija īsta revolūcija. Iedomājieties 1947. gadu. Pēckara Francijā ielauzās neatkārtojams, ārkārtīgi sievišķīgs, smalks un gaumīgs sievietes siluets. Smilšu pulkstenis. Un viss! Modes pasaule pārstāja būt tāda kā līdz šim.

Vairāk nekā 80 tērpi no modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas vēl pusgadu priecēs interesentu acis Vecrīgas sirdī. Publika, starp citu, kleitas novērtējusi.

Cik nu šādā pūlī bija vispār iespējams ko novērtēt. Pats Vasiļjevs bija jauks un šarmants, pateica sirsnīgu runu un pabeidza to ar aicinājumu: „Uzspridzināsim Instagram ar mirkļbirku #christiandior!” Tauta novērsās no kanapē maizītēm, daudznozīmīgi pateica „Ūūū!” un skrēja ātrāk atklāt modes nedēļu.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā