Rīgas Zooloģiskajā dārzā Ziemas naktis šosezon lielā cieņā

Par spīti tam, ka Sniega māte savus apcirkņus vaļā vērusi tikai pavisam nesen, Rīgas Zoodārzā Ziemas naktis guvušas lielu ievērību apmeklētāju vidū.

zoo1
Tomēr šogad viss vēl nav zaudēts, jo Ziemas naktis Zoodārzā vēl joprojām notiek un tās ilgs līdz svētdienai 28. janvārim (ieskaitot).

Atgādinām, ka šajā laikā zooloģiskā dārza kases atvērtas līdz plkst. 19.00, savukārt dzīvniekus vērot var līdz plkst. 21.00.

Ziemas naktīs zoodārzā atvērtas ir arī iekštelpu ekspozīcijas, tādēļ ik pa laikam var ieiet sasildīties un pavērot Lauku sētas, Flamingu mājas, Nīlzirgu mājas, Akvārija, Terārija, Žirafu mājas un Tropu mājas iemītniekus. Neliels ieskats, ko dzīvnieki dara Ziemas nakšu vakaros.

zoo2

Jaunajā terārija ekspozīcijā skraida mazs ziloņa (varbūt jūras govs?) radinieks
Lielu prieku apmeklētājos izraisījusi pirms Ziemassvētkiem atklātā jaunā Terārija ekspozīcija, kurā pārliecinoša favorīta lomā ir neparastie un nenogurdināmie zemes urķi no Āfrikas – kailie smilšracēji.

zoo15
Savukārt vērīgākie apmeklētāji jau ir pamanījuši, ka klinšu damanu saimē ir pieaugums. Tas nozīmē, ka jaunās mājas Terārijā patīk arī surikatu mītnes otrā stāva kaimiņiem klinšu damaniem, kas pēc uzbūves līdzīgi ziloņiem vai jūras govīm.

Taču pēc izskata, tie vairāk līdzinās lielām jūrascūciņām, kas turklāt itin veikli tekalē pa klintīm un koku zariem. Vienīgo vizuālo līdzību ar ziloņiem varētu saistīt ar zobiem – ja zilonim ir lieli triekņi, tad damanam pāri lūpām spīd divi balti augšējie priekšzobiņi. Mazulis ir meitenīte. Tā ir dzimusi 2017. gada 14. decembrī.

Pēc Ziemas naktīm atgriežamies pie ierastā ziemas sezonas darba laika. Tātad no 29. janvāra zooloģiskā dārza kases atvērtas no plkst. 10.00-16.00, savukārt dzīvniekus vērot var līdz plkst. 17.00

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā