Afiša: Rīgā notiks “PetExpo 2018”

17. un 18. martā izstādē “PetExpo 2018” Ķīpsalā interesenti varēs ieraudzīt ne tikai mīlīgus suņus un kaķus, bet arī vairākus neparastus mājdzīvniekus – dažādu sugu čūskas, vardes, ķirzakas, zirnekļus, tūkstoškājus, zarkukaiņus un prusakus.

Lielie un spalvainie tarantuli

Posmkāju zoodārzs “Insektariumas” no Lietuvas sniegs iespēju apskatīt vairāk nekā 20 dažādu sugu tarantulus jeb putnu zirnekļus, kuri pārsteidz gan ar savu krāšņumu, gan izmēriem. Poecilotheria metallica sugas zirnekļi izceļas ar savu košo, metāliski zilo krāsu, Brachypelma boehmei un Brachypelma smithi ­– ar oranžo, bet Brazīlijas Nhandu chromatus ar sarkani balto krāsojumu. Efektīgs un liels ir Brachypelma emilia sugas pārstāvis, savukārt īpaši aktīvs un kustīgs ir Brazīlijas tarantuls. Un tas nav viss – būs iespēja aplūkot arī retāk sastopamo Poecilotheria subfusca!

Baisi skaistās čūskas un ķirzakas

Izstādē neiztikt arī bez rāpuļiem! Ar izteikti garu asti leposies Takydromus sexlineatus sugas ķirzaka, ar bārdiņu – Pogona vitticeps ķirzaka, kura var izaugt 60 cm gara, bet ar leoparda krāsas augumu – Eublepharis macularius sugas ķirzaka, kura ir viegli audzējama. Līdzās varēs aplūkot arī sīciņo iguānām radniecīgo Karolīnas jeb zaļo anolis (Anolis carolinensis) ķirzaku un vēl citas.

Par labākā titulu sacentīsies gandrīz 4000 suņu no 16 valstīm – kopā 236 šķirnes, arī ļoti reti sastopamas šķirnes – aitu līdzinieks komondors, spāņu kurts, Ardēnu buvjē, virkne tādu franču aristokrātu veidoto šķirņu kā Arjēžas putnusuns un Normandijas Artuā basets, kā arī medību suņi, piemēram, vācu selekcionētais Minsterlandes mazais putnusuns.

Vissīvākā cīņa par labākā šķirnes pārstāvja titulu notiks starp miniatūrajiem šnauceriem, Džeka Rasela terjeriem, basendžiem, punduršpiciem, angļu kokerspanieliem, Kavaliera karaļa Čārlza spanieliem, mopšiem, kā arī labradoras retrīveriem un vipetiem. Suņus ringos vērtēs 12 eksperti no Zviedrijas, Krievijas, Horvātijas, Nīderlandes, Spānijas, Portugāles, Itālijas, Serbijas, Francijas un Lietuvas.

Pirmo reizi Latvijā notiks suņu frizieru jeb grūmeru sacensības, kuras vērtēs kompetenta žūrija no Spānijas un Beļģijas. Frizieri rādīs savas prasmes dažādās sacensību kategorijās – gan cērpamo suņu sagatavošanā, gan plūcamo, kad vilna ar īpašu paņēmienu tiek noplūkta.

Kaķu mīļi abās izstādes dienās varēs vērot sacensības, kurās piedalīsies kopumā vairāk nekā 400 kaķu. Būs arī Latvijā ļoti reti sastopamas šķirnes kā regdoli, Bombejas kaķi, Svētās Birmas kaķi un Norvēģijas meža kaķi. Skaistos un dižciltīgos kaķus vērtēs pieci eksperti no Itālijas, Krievijas, Vācijas un Lietuvas.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā