Rīgā būs skatāma izstāde “Mūsdienu klasiskā Turcijas māksla”

No 27.oktobra līdz 23.novembrim Rīgā norisināsies izstāde “Mūsdienu klasiskā Turcijas māksla”. Izstāde notiek IV ikgadējā starptautiskā Austrumu mākslas un mūzikas festivāla “Rumi Fest” ietvaros.

Tā tiek rīkota sadarbībā ar kultūras un mākslas centru “Destegül Güzel Sanatlar Merkezi” izcilā kaligrāfijas speciālista Ali Kemala Kakana vadībā. Destegül – kultūras un mākslas centrs, kurš atrodas Konjā  un aptver dažādus Austrumu mākslas virzienus – ornamentus, miniatūras, kaligrāfiju, ebru, veidojumus no keramikas, koka un glezniecību.

Ekspozīcijā Rīgā tiks izrādīti 75 mākslas darbi, daļa no tiem nāk no centra privātās kolekcijas. Pirmo reizi Latvijā varēs apskatīt unikālu miniatūru sēriju, kā arī kokgriezumus un keramikas darbus, kas papildināti ar filigrāniem zīmējumiem. Līdzās tam izstādē varēs iepazīt tradicionālo Austrumu kaligrāfiju un apbrīnot ebru mākslas šedevrus.

Visi izstādē pārstāvētie autori ir atzīti mākslinieki, kuri ieguldījuši lielu darbu, lai pilnveidotu savu tehniku. Izstāde Rīgā būs pirmā no centra “Destegül” izbraukuma sesijām Eiropā, atklājot noslēpumaino un unikālo senās Austrumu kultūras mantojumu.

No 27.oktobra līdz 23.novembrim
Rīgas Kongresu nams
Rīga, Kr.Valdemāra ielā 5
Ieeja izstādē ir bez maksas

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā