Pirmo reizi izdota grāmata, kas ļauj migrēnas pacientam justies saprastam

Rīgā norisinājās Maijas Sepas romāna “Migrēna. Izlaušanās” atklāšanas pasākums. Grāmatā izklaidējoši, izglītojoši un iedvesmojoši tiek stāstīts par to, kas gan īsti ir migrēna – nopietna slimība vai tikai kaprīze?

Ar šīs grāmatas palīdzību idejas autori un citi iesaistītie vēlas vērst plašāku uzmanību mūsdienās daudziem joprojām tik ļoti noslēpumainajai un neskaidrajai diagnozei – migrēna – un ieinteresēt arī tos, kuri līdz šim migrēnu ir uztvēruši tikai kā parastas galvassāpes vai vienkārši ir nolaiduši rokas un vairs netic ārstēšanas efektivitātei un iespējamiem uzlabojumiem.

Maija Sepa ir Igaunijas izcelsmes kanādiete, kas pameta darbu tehnoloģiju nozarē, lai nodotos rakstnieces aicinājumam. “Es piedzimu ar migrēnu, un mana pirmā atmiņa ir migrēnas lēkme. Gadiem ejot, dažiem cilvēkiem stāvoklis uzlabojas, tomēr citiem migrēna var progresēt – tā notika arī ar mani 30 gadu vecumā. Izgāju cauri ļoti daudzām veselības problēmām, kas aprakstītas grāmatas galvenās varones dzīvē.

Īpaši grūti bija reizēs, kad šķiet, ka vari kontrolēt savu slimību, bet tomēr nākas skatīties patiesībai acīs un pieņemt, ka slimība kontrolē mani. Šis arī ir tas galvenais iekšējais konflikts, kam vēlējos pievērst uzmanību,”

Grāmatas atklāšanas pasākumā Dagnija Millere-Balandīna klātesošos iepazīstināja ar grāmatas latviskā izdevuma rašanās ideju: “Pirms gada internetā atradu Maijas Sepas grāmatu. Tas ir ļoti reālistisks, neizskaistināts un dzīvs stāsts, kas ļauj iepazīt hroniskas slimības pacienta ikdienu un neuzkrītošā veidā parāda, kā varam paši sev palīdzēt. Grāmatu izlasot, beidzot jutos saprasta, tāpēc nolēmu, ka tā jāiztulko un jāizdod arī Latvijā.”

Tāpat pasākumā ar savu pieredzi dalījās dziedātāja Ieva Sutugova, kura ar migrēnu cenšas sadzīvot jau no bērnu dienām. Šī grāmata arī viņu ir iedvesmojusi par šo slimību runāt daudz atklātāk, tādējādi informējot sabiedrību par šīs tēmas aktualitāti un iedrošinot arī citus migrēnas slimniekus nekautrēties runāt par savu pieredzi, kur vērojami gan kāpumi, gan kritumi.

Latvijā grāmatu būs iespējams iegādāties “Vivendi Galvassāpju centrā” un Latvijas labākajās grāmatnīcās.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā