Palīdzi saviem matiem izbaudīt vasaru

Rit atvaļinājumu laiks, kad laiski varam pavadīt brīvās dienas kopā ar draugiem un ģimeni, atpūšoties ārpus telpām, un uzspīdot saulei – pludmalē. Lai droši pavadītu saules sezonu, mums ir jāpadomā ne tikai par sava ķermeņa veselību, bet arī par matiem. Kā kopt un kam pievērst uzmanību matu un galvas ādas kopšanā vasaras laikā, padomus sniedz Schwarzkopf Professional trenere Baltijas valstīs Katrīna Vavilova.

Matu kopšana

Vasarā galvenais noteikums, neskatoties uz matu krāsu un matu stāvokli, ir atcerēties par matu mitrināšanu. Ne mazāk svarīgi ir izvēlēties matu kopšanas produktus ar UV aizsargfiltriem, jo saules stari vasarā ir īpaši aktīvi un tie var apdedzināt galvas ādu, kā arī izbalināt matu krāsu. Šeit īpaša uzmanība ir jāpievērš visiem – gan krāsotu, gan dabīgu matu īpašniekiem, jo aizsardzība matiem un galvas ādai ir nepieciešams ikvienam, tostarp arī vīriešiem.

Ieejot veikalā un pētot matu kopšanas līdzekļus, papildus tam, lai produkts mitrinātu matus un tam būtu UV aizsargfiltrs, vajadzētu pievērst uzmanību, lai produkta sastāvā ir arī antioksidanti, kas spēs neitralizēt brīvos radikālus.

Vasaras laikā var pasaudzēt matus un ļaut matiem izžūt dabīgi vai arī noregulēt fēna gaisu uz vēsu, taču, ja laiks neatļauj, un ir jāskrien no mājas jau pusstundu pēc matu mazgāšanas, tad vajadzētu pievērst uzmanību tam, lai produkti, ko izmantojat pirms matu žāvēšanas, būtu ar aizsargspējām pret karstumu.

Kā alternatīvu standarta veidošanas līdzekļiem var izmantot kopjošus matu krēmus, piemēram BC CC krēmu krāsotiem matiem vai BC BB krēmu matu mitrināšanai, kas vienlaikus baro un mitrina matus un palīdz aizsargāt tos fēnošanas laikā. Bet ja uzklāsiet produktu uz mitriem matiem un ļausiet tam dabīgi izžūt, mati mazāk spurosies.

Galvas ādas kopšana

Kosmetologi ik dienu atgādina, ka jākopj, jābaro vai jāmitrina sejas āda un ķermenis, taču reti, kad varam dzirdēt, ka tiek atgādināts par galvas ādas kopšanu, kas ir ļoti aktuāls jautājums, īpaši, vasaras sezonā.

Papildus tradicionālam šampūnam, kondicionierim un maskai, Katrīna Vavilova rekomendē izvēlēties serumus vai fluīdus, kas palīdzēs kopt galvas ādu, barot matu sīpoliņus, un atrisināt galvas ādas problēmas. Par galvas ādu īpaši jādomā vasarā, kad aktīva ir pludmales sezona, jo tad pie galvas ādas nokļūst putekļi, smiltis, sāļais jūras ūdens, kā arī galvas āda pastiprināti svīst.

“Nedēļā reizi veikt galvas ādas pīlingu un matus mazgāt, izmantojot masāžas ķemmes. Mazgājot matus ar pirkstiem, tiek izmazgāti mati, bet pēc laika varam manīt matos atmirušās galvas ādas šūnas, kuras liela daļa cilvēku notur par blaugznām.”

Sievietes bieži saka, ka mati kļūst nespodri, trausli un plānāki; jā, jo ikdienas steigā neesam laikā parūpējušies par matu sīpoliņu kopšanu, kas vēlāk ietekmē matu struktūru un augšanas ciklus, piebilst Vavilova.

Matu un galvas ādas procedūras var veikt arī mājas apstākļos, izmantojot Schwarzkopf Professional BC Oil Miracle rožu eļļu, tā satur lielu retinola koncentrāciju (vitamīns A), kas veicina galvas ādas un matu veselību. Pāris pilienus eļļas uzpilina uz pirkstiem un iemasē, pēc kādām 5-10 minūtēm izmazgā matus ar šampūnu, ieteicams mazgāšanu atkārtot divas reizes, lai eļļa tiek kārtīgi izskalota.

Ar šādu procedūru tiks pabarota galvas āda, masāža būs palīKL,;mj,,dzējusi asinsvadiem, kā arī eļļas labās īpašības būs pabarojušas matu sīpoliņus.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā