Lilija Dinere un Roberts Diners “Dievi, varoņi, atspulgi un ēnas”

No 07.10.2017. – 09.11.2017. galerijā MuseumLV apskatāma “Izstāde # Nr.5” – Lilijas Dineres un Roberta Dinera izstāde “Dievi un varoņi, atspulgi un ēnas”

Izstādē Lilija Dinere un Roberts Diners pievēršas senajiem kultūrslāņiem, varoņiem un episkiem notikumiem, kuros mūsdienu cilvēks saredz analoģijas ar sevi un dzīvi šobrīd, un neapzināti tiecas ar tiem identificēties. Māksliniekus interesē mītu kodi un arhetipi – to kulturālā savdabība un reizē universālums.

Izstāde – kā mītu dekodēšanas process, kā arhaisko tēlu un mītu atspulgi, un to iekļaušanās mūsdienās.

Roberta Dinera veidotajos darbos apvienojas cilvēks, dzīvnieks, senie arhetipi un mūsdienu asociācijas. Mākslinieks veido skulptūras izmantojot dažādas tehnikas un to savienojumus – bronza, dzelzs, sudrabs, akmens, māls, koks, smiltis, inkrustācijas, patina un iekrāsojums.

Lilijas Dineres darbos robeža starp fantastisko un reālo pasauli nav stingri novilkta, senie un mūsdienu mīti savijas, izveidojot daudzdimensionālu uztveres iespēju.

Izstādē varēs arī aplūkot abu mākslinieku radošas sadarbības rezultātu – divu nozīmīgu literāro pieminekļu: senfranču eposa “Dziesma par Rolandu” un senislandiešu episko dziesmu krājuma “Eddas dziesmas” vizuālo interpretāciju latviešu valodas izdevumiem. Tiks izstādītas šo eposu ilustrācijas, kas veidotas kā divu mākslinieku savstarpēja darbu integrācija – Roberta trīs dimensiju objektu, skulptūru un to fragmentu savienošana ar Lilijas gleznojumiem, fotogrāfijām un jauktas tehnikas darbiem.

Galerija MuseumLV
Rīga, Andreja Pumpura iela, 2
Ieeja bez maksas
Darba laiks:
P-S: 11:00 – 19.00
Sv: slēgts

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā