Leļļu teātra krievu trupā “Kazlēni un vilks” – marionešu izrāde vismazākajiem

Latvijas Leļļu teātra krievu trupā pirmizrādi piedzīvos Dainas Strelēvicas lugas “Kazlēni un vilks” iestudējums, kas veidots pēc slavenās brāļu Grimmu pasakas motīviem. Marionešu izrādi, kas būs paredzēta vismazākajiem teātra skatītājiem no 2 gadu vecuma, veidojusi režisore Vija Blūzma sadarbībā ar lietuviešu māksliniekiem un marionešu meistariem – Simonu Dūdu un Liljanu Janovicieni.

Vija Blūzma, izrādes režisore: “Meklējot atslēgu, kā šo pasaku iestudēt, izskatījām tās variācijas dažādu tautu literatūrā un folklorā. Palikām pie varianta, ka visa darbība notiek lauku sētā. Arī vilka “palīgi”, ar kuru neapdomīgo atbalstu viņam izdodas kazlēnus apmānīt, ir tie paši lauku sētas iemītnieki, kas ikdienā dzīvo kazu ģimenei kaimiņos.

Man šajā izrādē ir svarīga tēma par kolektīvo atbildību. Mazi bērni ir naivi, lētticīgi, viņus viegli var apmānīt, un ne vienmēr mamma un tētis būs līdzās un varēs savus mazos pasargāt. Tikai visi kopā – esot vērīgi, atbildīgi un ieinteresēti, mēs varam radīt drošu vidu, kurā bērniem augt. Laicīgi pamanīt, ja kādam ir slikti nodomi, pat ja tas neattiecas konkrēti uz manu bērnu. Man šķiet, šī tēma šobrīd ir ļoti aktuāla”.

Mūziku iestudējumam komponējis Uģis Vītiņš, bet dziesmu tekstus sacerējusi lugas autore Daina Strelēvica, ko krievu valodā tulkojis Vladimirs Novikovs. Gana sarežģītajā marionešu tehnikā visus izrādes varoņus iedzīvinās aktieri Aleksandrs Jonovs, Lilija Sūna, Jūlija Meščerjakova un Irina Krasta.

21.aprīlī / 11:00
12.maijā / 11:00
9.jūnija / 11:00
Latvijas Leļļu teātris
Kr.Barona iela, 16/18, Rīga
https://www.bilesuparadize.lv/lv/performances/performance/13266

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā