Laimas Bikšes izstāde “Sapņu dārznieks”

Sapņi, atmiņas, noslēpums, sava daļa mistikas un liela deva patiesības kā jau visās pasakās. Vai tas notiek šodien, vakar vai sensenos laikos un, ja nu tas tikai būs?

Nē, Laimas Bikšes gleznas vairāk stāsta par to, kas bijis vai arī varēja būt, ar tam piešķirto māksliniecisko ticamību. Kaut kā viss notiek vietā, kas mums visiem pazīstama, kur visi esam bijuši un reizē – tā ir pārsteigumiem pilna. Vai tā var būt? Atceries, kā spēlēji paslēpes. Atceries, jo noteikti to esi darījis, tikai atceries. Un tā trakais skrējiens, kad kāds nosaucas: “Pēdējais pāris šķiras!”.

Saturs bez formas nav glezniecība un par glezniecību nevar nerunāt neminot krāsu, kolorītu. Un to var baudīt, par to var tīksmināties Laimas Bikšes gleznās. Sevi izgaršot liek oranžie toņi, vitalitātes, dzīvības nesēji, sulīgi sarkanais un noslēpumaini zilizaļais. Bez saules neiztikt, tāpēc tik spožs ir dzeltenais un katrai dienai atkal seko nakts – ar zvaigznēm, bez zvaigznēm, bet vienmēr noslēpumu pilna.

Arī līnijai sava vieta gleznas plaknē. Tā ir jūtīga, smalka, vietvietām pulsējoša. Laima Bikše īpašu vērību pievērš gleznas virsmai, tur ir gan biezāki lazējumi, gan atsegta audekla faktūra, kaut kas dzēsts un parīvēts, arī šis iemaņas nāk no bērnības, jo akadēmijā nez vai to mācīja.

Galerija Daugava
Rīga, Ausekļa iela,1
11.janvāri – 11. februāri

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā