Izstāde: 100 priekšmeti no Somijas

Izstāde, kura būs skatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielajā zālē, ir veltījums Somijas valsts neatkarības simtgadei un piedāvā lielisku iespēju intriģējošā un kreatīvā veidā uzzināt pašu somu viedokli par Somiju un somiskumu.

Uz Rīgu tika atvesta unikāla 100 objektu kolekcija, kas parāda dinamisku, panākumiem pilnu un radošu valsts attīstības ceļu, pa kuru somi atnākuši līdz mūsdienām. Ekspozīcijā katru neatkarības gadu raksturo viens priekšmets ar ikdienišķu, inovatīvu vai humoristisku nokrāsu un savu pārsteidzošu stāstu. Somijas dizains ir slavens visā pasaulē, tāpēc izstāde vispirms asociējas ar tādiem jēdzieniem kā “Made in Finland” un “Designed in Finland”. Tomēr galvenokārt ekspozīcija skaidro, ko nozīmē dzīvot Somijā jeb “Life in Finland”.

Projekts veltīts Somijas valsts neatkarības simtgadei un piedāvā lielisku iespēju intriģējošā un kreatīvā veidā uzzināt pašu somu viedokli par Somiju un somiskumu. Izstādes ekspozīcijā katru neatkarības gadu raksturo viens priekšmets ar ikdienišķu, inovatīvu vai humoristisku nokrāsu.

Katrs priekšmets ir savā ziņā pārsteidzošs stāsts, kas veicina pārliecinošu priekšstatu par šodienu, varenu un spēcīgu Somijas valsti un somu tautas dzīves līmeni, ko nodrošinājuši dizaineru radītie objekti un to kvalitāte. Vieniem Somija var asociēties ar 1932. gadā tapušo glāzi “Aino Aalto”, kuras popularitāte ir tik milzīga, ka tā joprojām tiek ražota. Citiem Somijas vārds saistāms ar mobilo telefonu ražotāju “Nokia”, kuru ekspozīcijā pārstāv pirmais, 1987. gadā ražotais modelis “Mobira Cityman 900”, kas ieguvis iesauku “Gorbija telefons”, jo to 1989. gadā lietoja PSRS prezidents Mihails Gorbačovs.

No 16. februāra līdz 8. aprīlim
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10/20, Rīga

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā