Iznākušas jaunas grāmatas sērijā “Publiskā telpa”

Sērijā “Publiskā telpa” klajā nākušas divas jaunas grāmatas. Jau izdotajai Andreja Strokina “Palladium” pievienojušās Māras Brašmanes “Centrāltirgus” un Vladimira Svetlova “Rīgas līcis”.
Šīs sērijas grāmatas veltītas padomju laiku Latvijas sabiedriskajai telpai, un šajos izdevumos pārstāvētas atšķirīgas pieejas mūsdienu fotogrāfu darbā ar pagātni: pārstrādāts arhīvu materiāls, inscenētā fotogrāfija, kā arī darbu sērija, kas uzņemta 50 gadu garumā.

Māra Brašmane, “Centrāltigus”

Māras Brašmanes grāmata sastāv no dokumentāliem Rīgas Centrāltirgus fotouzņēmumiem, kas tapuši laikā no 1967. līdz 2017. gadam. Hronoloģiskā pieeja sērijai ne tikai sniedz priekšstatu par tirgus dzīves un personāžu maiņu, bet arī dod iespēju izsekot fotouzņēmumu estētikas izmaiņām, paša fotogrāfa skatījuma attīstībai un – iespējams pat visinteresantākais – skatītāja paša attieksmi pret šķietami nejaušiem pagātnes kadriem.

Vladimirs Svetlovs, “Rīgas līcis”

2003. gadā kostīmu māksliniecei Kristīnei Jurjānei un režisoram Jānim Kalējam radās ideja sanatorijā «Rīgas līcis» uzņemt fotosēriju ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem. Fotogrāfs Vladimirs Svetlovs iemūžināja iestudētas ainiņas – pagājušā gadsimta 70. gadu beigu “zelta jaunatnes” atpūtu komunistiskajai elitei paredzētajā sanatorijā – un sēriju veidoja kā nezināmas filmas stopkadrus. Fotosesijā piedalījās aktieri Baiba Broka, Guna Zariņa, Ģirts Krūmiņš un Kaspars Znotiņš.

Andrejs Strokins “Palladium”

2017. gada rudenī iznākusī Andreja Strokina grāmata “Palladium” sastādīta no atrasta fotoarhīva uzņēmumiem – to autors ir nezināms fotogrāfs, kas 50. gadu beigās un 60. gadu sākumā strādājis kinoteātrī ar tādu pašu nosaukumu kā grāmatai.

Laika periodā no kinoteātra atjaunošanas 1957. gadā līdz pat ugunsgrēkam 1963. gadā «Palladium» ne vien demonstrēja kino, bet arī kā kultūras nams. Veikdams savu atlasi un montāžu Andrejs Strokins akcentē atšķirību starp ekrāna varoņu dzīvi, kā arī skatītāju un kinoteātra darbinieku dzīvi.

Grāmatas pieejamas interneta veikalā shop.talka.lv
galerijā “Istaba”
“BOLD Concept Store”
grāmatnīcās “Nice Place” un “Mr. Page”.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā