Afiša: Viļņas gleznu galerijā tiks atklāta izstāde “Nikolajs Rērihs un Latvija”

2. februārī, Viļņas gleznu galerijā tiks atklāta izstāde “Nikolajs Rērihs un Latvija”, ko organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

Izcilā krievu gleznotāja, zinātnieka, filozofa un ceļotāja Nikolaja Rēriha vārds, viņa daiļrade un sabiedriskā darbība ir plaši pazīstama visā pasaulē. Mākslinieka dzīve dažādos posmos bija saistīta ar vairākām valstīm – Krieviju, ASV, Indiju u.c. Īpaša vieta Rēriha biogrāfijā atvēlēta Latvijai. Izstādē iekļautais vizuālais materiāls un arhīva dokumenti no LNMM, Liepājas muzeja un Latvijas Rēriha biedrības dod iespēju Lietuvas skatītājiem atklāt šo saikni vairākos aspektos.

Kopumā ekspozīcijā ir skatāmi 45 mākslas darbi, no kuriem 38 atlasīti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas. Līdz ar Nikolaja Rēriha radošo mantojumu apmeklētāji ieraudzīs latviešu mākslinieku gleznas un grafikas darbus. Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla, Johana Valtera, Niklāva Strunkes, Kārļa Miesnieka, Jāņa Plases, Alberta Filkas, kā arī pasaules slavenības Gustava Kluča darbi paplašina priekšstatu par tā laika mākslas telpu.

Izstāde “Nikolajs Rērihs un Latvija” Viļņas gleznu galerijā būs atvērta līdz 12. martam.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā