Afiša: Diskusija “Latvijas māksla 21. gadsimtā. Nacionālais krājums”

Ceturtdien, 25. janvārī, izstāžu zālē Arsenāls norisināsies diskusija “Latvijas māksla 21. gadsimtā. Nacionālais krājums”, kuras mērķis ir rosināt domu apmaiņu par aktuālā laikmeta mākslas liecību iekļaušanu Nacionālajā muzeju krājumā.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko šo tikšanos, lai vērstu uzmanību uz mākslas institūciju iespējām nodrošināt mērķtiecīgu, stratēģisku un savstarpēji koordinētu jaunākās mākslas kolekcionēšanu un arhivēšanu atbilstoši pašreizējām valsts kultūrpolitikas vadlīnijām.

Dalība pasākumā ir bez maksas un iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Vai valstī ir kopīgs redzējums par Nacionālā muzeju krājuma attīstību, it īpaši attiecībā uz 21. gadsimta liecībām? Kas un pēc kādiem principiem šodien raksta aktuālo Latvijas mākslas vēsturi, veidojot valsts mākslas kolekciju? Kāpēc ir svarīgi krāt, glabāt, pētīt un popularizēt – un kā to darīt visefektīvāk?

Sarunā piedalīsies LR Kultūras ministrijas Valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese, māksliniece Rasa Šmite. Diskusiju ievadīs sociālās atmiņas pētnieka Mārtiņa Kaprāna vadmotīvs par nacionālā jēdziena izpratni un mākslas zinātnieces Ievas Astahovskas stāstījums par tendencēm 21. gadsimta Latvijas mākslā.

28.janvārī / 18:00
Izstāžu zāle Arsenāls
Rīga, Torņa iela, 1

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā