Afiša: “Baltais troksnis” Rīgas Porcelāna muzejā

Starptautiskās mazo formu porcelāna izstādes Latvijā kopš 2006. gada regulāri pulcē pašmāju un ārvalstu māksliniekus, kuri strādā ar smalkāko un kaprīzāko keramikas materiālu – porcelānu.

Izstādei tiek pieteikti mākslas darbi, kas nepārsniedz 15 cm dimensijas. Šogad mākslinieki tika aicināti izstādei iesniegt darbus par tēmu “Baltais troksnis”.

Baltais troksnis ir kā starpstāvoklis un klātbūtnes apliecinājums.

Baltais troksnis ir jēdziens, kas tiek lietots ne tikai fizikā, bet arī mūzikā, telekomunikāciju jomā un citur – tā ir skaņa, ka sastāv no visām cilvēka ausij uztveramajām frekvencēm vienādā augstumā.

Līdzīgi kā optiski – visām krāsām sajaucoties vienādās proporcijās, rodas baltā. Praktiski ar balto troksni saskaramies, pārslēdzot radio un TV kanālus – tā ir šņācoša vai čerkstoša skaņa starp stacijām un “baltais sniedziņš” TV ekrānos.

Starptautiskās mazo formu porcelāna izstādei “Baltais troksnis” konkursa kārtībā no 70 pieteikumiem tika izvēlēti 27 mākslinieki no 15 valstīm – Baltkrievijas, Igaunijas, Irānas, Itālijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Somijas, Spānijas, Ungārijas, Taivānas un Turcijas.

No 12. oktobra līdz 10. decembrim
Rīgas Porcelāna muzejs
Kalēju ielā 9/11, Vecrīgā
Darba laiks:
Otrdienas – Svētdienas no 11.00 līdz 18.00;
Pirmdien – slēgts.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā